Sıkça Sorulan Sorular

Bankobilet.com üzerinden yaptığınız hiçbir alışverişte ek ücret veya komisyon ödemezsiniz.
Evet. Üye olmadan sadece e-mail ve telefon numaranız paylaşarak bilet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
2+1 ve 2+2 otobüs içindeki koltuk yerleşimini ifade eder. 2+2 koltuk şeması standart koltuk yerleşimine sahiptir, koridorun sağ ve sol tarafında 2'şer adet koltuk bulunur. 2+1 otobüsler ise daha rahat ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunar, geniş koltuk aralıkları ve dilerseniz tekli koltuk seçme şansınız bulunur.
Karayolu Taşıma Mevzuatı'na göre 0-6 yaş arasındaki çocuklar için herhangi bir ücret talep edilemez. 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için tam bile fiyatı üzerinden %30 indirim uygulanır. Yasal indirim kategorisine giren biletlerin satın alma işlemleri internetten değil, şubelerden yapılmaktadır.
Ulaştırma Bakanlığı kuralları gereğince yolcular TC Kimlik numaralarını ibraz etmek zorundadırlar, ayrıca seyahat sigortası yapılabilmesi için de yolcuların TC Kimlik numaraları bilgilerini paylaşmaları gereklidir.
Evet. Yapmanız gereken sadece yolcu bilgilerinin seyahat eden kişiye ait olmasına dikkat etmektir.
Kara yolları ulaştırma yönetmeleri gereğince firmaların engelli indirimi zorunludur fakat bu işlem sırasında yolcunun belge ibraz etmesi gerektiği için bu işlemler internet üzerinden değil şubelerden yapılmaktadır. Öğrenci indirimi için ise otobüs firmalarının zorunluğu yoktur.
Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin 40/6 maddesine göre; “Taşıtın bagaj taşınmasına mahsus bölümleri dışında eşya taşınamaz. Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde canlı hayvan hiçbir şekilde taşınamaz” *Sadece kedi, köpek ve ötücü kuşlar (muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir.
*Evcil hayvanlar, koli, çanta vb. ürünler içerisinde taşınamaz. Özel kafesleri içerisinde sadece araçların bagaj bölümünde taşınabilirler.
*Evcil hayvanın sağlıklı, temiz, kokusuz ve sakin görünümlü olmasına dikkat edilmelidir. Sağlık ve dış görünüm açısından kötü durumda olan canlı hayvanlar taşıma için kabul edilmemektedir.
*Evcil hayvanlar, veteriner tarafından uyutulmuş bir şekilde, imza karşılığında taşınabilir.
*Evcil hayvana ait sağlık belgesi, aşı kağıdı vb. evraklar kabul işlemleri sırasında yolcunun yanında bulunmalıdır.

İptal ve Değişim Hakkında


Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra gelecek sayfadaki PNR, Cep Telefonu ve Firma bilgilerini girerek mevcut satın alımlarını görüntüleyebilirsiniz. İptal veya değişik yapmak istediğiniz biletinizi seçtikten sonra dilediğiniz değişikleri bilet üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.
İptal & İade işlemleri için tıklayınız...
Sistemimiz üzerinden hizmet veren birçok firmanın online iptal seçeneği mevcuttur. Birkaç istisnai durum dışında biletlerinizi bankobilet.com adresi üzerinden online olarak iptal edebilir veya değişiklik yapabilirsiniz.
İptal & İade işlemleri için tıklayınız...
bankobilet.com üzerinden gerçekleştirdiğiniz iade işlemleri onaylandıktan sonra para iade süreci bankanız tarafından başlatılır. Bu süreç bankalara göre farklılık göstermektedir, kredi kartları için 5 ile 6 gün, bankamatik kartları için 30 güne kadar sürebilir.
Seyahatinizi gerçekleştirememe sebebiniz; sistemimiz veya otobüs firması kaynaklı ise, Bankobilet.com %100 para iadesi sağlar; fakat bunun dışında kalan, bankobilet.com ile doğrudan ilgili olmayan bir sebep söz konusu ise, bu durumda maalesef ücret iadesi yapılmamaktadır.

Ödeme Hakkında


Ziyaretçilerimizin güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için SSL ve diğer tüm güvenlik önlemleri sistemimiz üzerinde mevcuttur. Bankobilet.com kart bilginizi hiçbir koşulda sistem üzerinde tutmaz ve bu sayede veri güvenliği sağlar.
Visa, MasterCard ve American Express logolu tüm kredi kartları veya bankamatik kartları (maaş kartları, debit kart) ile işlem yapabilirsiniz.
Maalesef. Bankobilet.com sistemi üzerinden alışveriş yapabilmeniz için kredi kartı veya bankamatik kartına ihtiyacınız var.
- İşlem sırasında 3D güvenlik şifreniz gelmediyse, kartınız 3D güvenlik sistemine açık olmayabilir. Bankanızla görüşerek kartınızı güvenli ödeme sistemine açtırmanız gerekir. - Bankada bulunan cep telefonu numaranız güncel olmayabilir. Bu durumda banka şubeniz ya da ATM'den bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. - Kullanmış olduğunuz numaranızda operatör değişikliği veya sim kart değişikliği var ise bankanız ile iletişime geçmeniz gerekebilir.
Hayır. Seyahat edecek kişi ve kart sahibi farklı kişiler olabilir.
Kartınızın ön yüzünde uzun ve büyük bir şekilde yazan numaralar kart numaranızdır, kartın ön yüzünde bulunan tarih son kullanma tarihinizdir ve kartın arka yüzünde imza alanı(genelde beyaz bir şerit) üzerinde yazan numaralar CVC numaranızdır.

Kampanyalar Hakkında


Web sitemiz üzerinden veya sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bankobilet.com ayrıcalıklarından haberdar olabilirsiniz.

E-bilet & Fatura Hakkında


Satın alımınızdan sonra tarafınıza düzenlenmiş e-fatura mail adresinize gönderilir.

Üyelik


Puanlar ilgili sefer tamamlandıktan sonra hesabınıza yansır eğer seferinizi tamamladığınız halde puanlarınızı görüntüleyemiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Hesabım kısmın altında bulunan puanlarım bölümünden sahip olduğunuz puanları detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.
Satın alımınız sonrasında tarafınıza gönderdiğimiz sms ve mailler üzerinden biletinizi görüntüleyebilirsiniz eğer her ikisine de erişemiyorsanız bankobilet.com sistemi üzerinden hesabım bölümünün altında bulunan "Biletlerim" kısmından mevcut, geçmiş ve gelecek biletlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

ÜYE GİRİŞİ