Muş’ta Gezilecek Yerler

Muş’ta Gezilecek Yerler ve en güzel tarihi şehirlerimizden birisi olan Muş

Türkiye’nin Her Yerinden Muş Otobüs Bileti İçin

Her döneme ev sahipliği yapmış olan güzel ve tarihi şehirlerimizden birisi olan Muş şehrimizde incelemeler yaptık.

Nereleri gezebiliriz, önceki dönemlerden bizlere neler miras kalmış,

Muş mutfağında hangi lezzetlerin bizleri beklediğine gelin hep beraber inceleme yapalım.

Muş’ta Gezilecek Yerler


Hamurpet Gölü

Kış mevsimlerinde ve yaz mevsimlerinde bizlere farklı güzellikler sağlayan bu göl volkanik oluşumlu iki gölden oluşmaktadır. Göl içerisinde balık tutarken fotoğrafçılığınızı da konuşturabilirsiniz.


Güzeldağ Kayak Merkezi

Kış mevsimlerinin en güzel şekilde yaşandığı Güzeldağ Kayak Merkezi her yıl olduğu gibi yakın çevresinde de misafirlerini beklemeye devam ediyor.


Malazgirt Kalesi

Haşmetli bir görünüme sahiptir. Kalenin ilçeyi çevreleyen bir birine parelel iki suru onarılmıştır. İslam kaynaklarında bu kale gerek İslamiyet’in ilk döneminde gerekse Bizanslılar zamanında bir çok savaşa sahne olmuştur. Eski Malazgirt’i çepeçevre kuşatan kalenin ana burcu ile burçları bu tarihi özellikleri ile ilgi çekmektedir. Tabii afetlerde surları yıkılmıştır. Çeşitli zamanlarda onarılmıştır. Onarımlar kısmen de olsa günümüzde de devam etmektedir.(1)


Murat Köprüsü

1871 tarihli mermerden kitabesinin onarımlarla ilgili olduğu düşünülmektedir. 143 metre uzunluğunda, 4.77  metre genişliğinde yüksekliği ise 16–18 metre olup 12 gözlüdür. Günümüzde halen kullanılmaktadır.(2)Türkiye’nin Her Yerinden Muş Otobüs Bileti İçin

www.biletara.com