Kırklareli Gezilecek Yerler

Kırklareli Gezilecek Yerler ve en güzel tarihi şehirlerimizden birisi olan Kırklareli

Türkiye’nin Her Yerinden Kırklareli Otobüs Bileti İçin

Her döneme ev sahipliği yapmış olan güzel ve tarihi şehirlerimizden birisi olan Kayseri şehrimizde incelemeler yaptık.

Nereleri gezebiliriz, önceki dönemlerden bizlere neler miras kalmış,

Kırklareli mutfağında hangi lezzetlerin bizleri beklediğine gelin hep beraber inceleme yapalım.

Kırklareli Gezilecek Yerler


Kıyıköy Plajı

Tertemiz kumsalı olan ve karadenize kıyısı olan bir yer burası. Kısacası deniz, kum ve güneşin en güzel halini burada da yaşayabilirsiniz.


Kastro Plajı

Yeşil orman görüntüsü ve mavi denizin buluştuğu en güzel yerlerden biridir. Şehrin en çok ilgi çekici noktalarındandır.


Ali Rıza Efendi Kültür Evi

Kırklareli’nin kültür turizminin canlandırılması ve yaşatılması amacı doğrultusunda yapılan Kent Kültür Evi Projesi ile hem yerli hem yabancı turistlere şehrimizin tarihi, kültürel özellikleri yansıtılacak hem de geçmişten günümüze kadar gelen eserlerin nesilden nesle aktarılması sağlayarak genç bireylerde tarih bilinci oluşturulmuş olacaktır.(1)


Kırklareli Müzesi

1894 yılında belediye ek hizmet binası olarak açılan ve 1962 yılına kadar da belediye hizmet binası olarak kullanılmıştır. Daha sonra da binanın boş kalması ve yeniden tadilat işlemi görerek 1994 yılında müze olarak hizmete açılmıştır.


Aşağı Pınar Açık Hava Köy Müzesi

Geleneksel bir köy dokusunun canlandırıldığı bu birim Aşağı Pınar Açık Hava Müzesi projesinin en kapsamlı bölümünü oluşturmaktadır. Burada tarihöncesi yaşam biçimi; mimari, teknoloji, beslenme ve inanç gibi farklı boyutlarıyla birlikte ele alarak, ziyaretçinin dönemi tüm yönleriyle algılayabilmesi ve höyükte gerçekleşen çalışmaların sonuçlarından haberdar olması hedeflenmektedir.(2)Lüleburgaz Sokullu Hamamı

1570  yılında Mehmet Paşa Külliyesi ile birlikte Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırmıştır. Tarihi dokusu bozulmadan yeniden restore edilecek şekilde yeniden tasarlanmış olup müze haline getirilmiştir.


Yanasu Mağarası

Toplam uzunluğu 1620 m olan Yenesu Mağarası, gelişim dönemleri ve seviyeleri farklı iki koldan meydana gelmiştir. Girişteki çöküntü salonuna bağlanan ana galeri, mağaranın aktif bölümüdür. İçinde sürekli akış olan bu bölümde, derinliği 0,5 -1,5 metre arasında değişen çok sayıda damlataş havuzu vardır.(2)


Cehennem Şelaleleri

Doğa fotoğrafçılarının, dağ sporları severlerin buluştuğu ortak noktalardan biridir. Şehirden uzaklaşıp kamp yapabileceğiniz en güzel yerlerden biridir.


Saka Gölü Langozu

Göl içerisinde yüzlerce çeşit canlı bulunurken çevresinde ise kuş türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Tüm doğa severlerin buluştuğu ortak noktalardan birisi olan  Saka Gölü Langozu sizlerin de görmesini düşündüğümüz yerlerdendir.


Lunapark

Aileni ve sevdikleriniz ile birlikte en güzel anılar bırakacağınız yerlerden biridir. Her yaştan insanın ilgisini çeken bu yere gitmenizi de tavsiye ederiz.


Türkiye’nin Her Yerinden Kırklareli Otobüs Bileti İçin

www.biletara.com