Kapadokya’ya Nasıl Gidilir ve Nereleri Gezilir?

kapadokya

Kapadokya’ya Otobüs İle Ulaşım.

Kapadokya Kelebek Mağara Otel

Kapadokya’da otobüs terminali bulunmamaktadır. Ürgüp Otobüs Terminali ya da Nevşehir Otobüs Terminali’ne gelip, buradan otobüs, minibüs, taksi ya da kalacağınız otelin shuttle servisi ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

Ülkedeki pek çok şehir üzerinden Ürgüp’e direkt otobüs seferi düzenlenmektedir. Kamil Koç, Pamukkale, Metro gibi firmalar da bu seferleri gerçekleştiren otobüs firmalarından bazılarıdır.

Kapadokya otobüs bileti alma işlemlerinizi www.biletara.com üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Kapadokya’ya Uçak İle Ulaşım

Nevşehir Kapadokya

Kapadokya’da havalimanı bulunmamaktadır. Buraya en yakın havalimanı Nevşehir ve Kayseri’deki havalimanlarıdır. Genellikle Nevşehir tercih edilir. Türk Hava Yolları; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum gibi pek çok Nevşehir’e sefer düzenlemektedir. Sefer sayılarının sıklığı şehir ve dönemlere göre değişiklik göstermektedir.

Nevşehir havalimanından Kapadokya’ya taksi, özel transfer veya kalacağınız otelin shuttle servis hizmeti ile ulaşabilirsiniz.

Kapadokya’ya Bireysel Araç İle Ulaşım

Kapadokya’ya en rahat ulaşımı bireysel araçla gerçekleştirebilirsiniz. Kapadokya bölgesinde gezilecek yerler için de araca ihtiyaç duyacağınız için size kolaylık sağlayacaktır.

İstanbul’dan Ankara otoyolu, Ege’den Afyon yolu, Karadeniz’den Samsun yolu, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden ise, Adana yolunu kullanarak gitmek mümkündür.

Kapadokya’ya Trenle Ulaşım

En az tercih edilen yöntem olsa da Kapadokya’ya trenle de gidebilirsiniz. Kayseri-Adana arası sefer yapan Erciyes Ekspresi ile Kayseri ya da Niğde tren garına gidebilirsiniz. Oradan otobüs ya da kiralık araç ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

Erciyes Ekspresi her gün sefer düzenlemektedir ve yolculuk 6 saat sürmektedir.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya, ülkenin en ihtişamlı yerlerinden biridir. Buranın mistik havasını veren Peri Bacaları’nı her yerde görebilirsiniz ve mağaraları gezebilirsiniz.

Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Aşıklar Vadisi, Devrent Vadisi, Kızılçkukur Vadisi ve Paşabağ; bu açıdan sizi doyuma ulaştıracak en özel yerlerdir.

Avanos’ta çömlekçileri ziyaret etmek, tarihi taş köprü ile tahta köprüyü görmek, Saç Müzesi’ne gitmek, Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek, Ihlara Vadisi ve Derin Kuyu Yeraltı Şehri’ni keşfetmek Kapadokya sınırları içerisinde yapmanız gerekenler listesinde yer alıyor.