İstanbul Fotoğraf Çekilecek Yerler

ortakoy

İstanbul Fotoğraf Çekilecek Yerler. En iyi 15 yeri sizin için listeledik. Haydi Başlayalım!

Sosyal medya hepimizin hayatında oldukça büyük bir yere sahip. Gittiğimiz ve gezdiğimiz yerleri paylaşmayı oldukça seviyoruz. Ancak bu sıralar pandemi ve salgın yüzünden fazla gezemesekte, güzel günlerin yakında geleceğini umut ediyoruz. Hepimizin özgürce gezebileceği günlerde en güzel fotoğrafları çekebileceğiniz mekanları sizin için derledik.

Her şehrin kendine özel harika kareler verdiği mekanları vardır. Ancak İstanbul büyük bir çoğunluğun kabul edeceği gibi muhteşem manzaralar sunan bir şehir. İstanbul, bulunduğu konum itibari ile yıllardır dikkatleri üzerine çekiyor. Hem tarihi yerleri, hem rengarenk sokakları hem de doğal güzellikleri ile yaşayan bir şehir İstanbul. Bahsettiğimiz o kadar güzelliğin içinde İstanbul fotoğraf çekilecek yerler listesi sizin için hazır.

Şehri dolaşıp, en güzel kareleri yakalarken midenizin gurultusunu göz ardı etmeyin. “İstanbul’da Ne Yenir?” sorusunun en lezzetli cevabı yazımızda!

Sosyal medyadan bahsettik. Bizi takip etmek isterseniz instagram adresimiz burada!

Sultanahmet Camii

Hem turistlerin gözdesi hem de muhteşem mimarisi ile Sultanahmet Camii size eşsiz kareler sunacaktır.

Ayasofya

istanbul fotoğraf cekilecek yerler ayasofya

Ayasofya, bildiğiniz üzere Sultanahmet Camii ile karşılıklı bir konumda. Tarihi dokusu ve muhteşem mimarisi ile kesinlikle fotoğraflamanız gereken yerlerden birisi.

Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı‘nın her yeri ayrı bir fotoğraf karesi olmayı hak eder cinsten bir eser. Ancak önerimiz saat kulesinin bulunduğu alanı tercih etmenizdir.

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı‘nın bazı bölgelerinde fotoğraf çekmek yasaktır. Bunun bir kaç sebebi var. Hem müze içerisinde yoğunluk yaratmamak hem de müzede sergilenen eserlerin flash vb. gibi şeylerden etkilenmesini önlemek için özellikle Harem ve Kutsal Emanetler bölümünde yasaklar mevcuttur.

Ortaköy

istanbul fotoğraf cekilecek yerler ortakoy

Hem tarih, hem doğal güzellik hem de şehrin modernliği bir arada. Dolayısıyla bir fotoğraf karesi için en ideal yer Ortaköy. Caminin tarihi, denizin maviliği ve köprünün bu manzaraya eşlik etmesiyle harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Kapalı Çarşı

istanbul fotoğraf cekilecek yerler kapali carsi

Rengarenk ve tarihi bir ambiyansın olduğu Kapalı Çarşıda ihtiyacınız olan bir kamera ve doğru ışık. Buradan çıkacak olan fotoğraflara sizde şaşıracaksınız.

İstiklal Caddesi

istanbul fotoğraf cekilecek yerler istiklal caddesi

Hem gece hem gündüz. Hem yazları hem de kışları. Yaşayan renkli şehri ve bu şehrin içinden geçen nostaljik tramvayı ile İstiklal Caddesi sizi bekliyor.

Galata Kulesi

İstanbul’un simge eserlerinden birisi Galata Kulesi. Bugüne kadarda eşsiz endamıyla bir çok fotoğrafa konu olmuştur.

Kız Kulesi

istanbul fotoğraf cekilecek yerler kiz kulesi

Boğazın ortasında bir hayal gibi durur Kız Kulesi. Kayıkla direk ulaşım sağlayacağınız gibi Salacak sahilinden de eşsiz kareler elde edebilirsiniz.

istanbul-otobus-bileti

Vapur

İstanbul’u İstanbul yapanlardan bir tanesi de tabi ki de İstanbul Boğazı. Masmavi suların üzerinde dolaşan vapur ve onların yoldaşı martılar harika bir manzara oluşturuyorlar.

Karaköy Sokakları

istanbul fotoğraf cekilecek yerler karakoy sokaklari

Karaköy Sokakları, hem mekanları hem de sokakları! Gittikten sonra fazla söze gerek olmadığını anlayacaksınız.

Yerebatan Sarnıcı

Büyüleyici fotoğraflar çekmek istiyorsanız sizin için en doğru yer Yerebatan Sarnıcı. Mistik ve büyüleyici ambiyansı ile muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Emirgan Korusu

Doğal güzellik! Lale mevsiminde kesinlikle gidip renk cümbüşünü fotoğraflamalısınız.

Balat Sokakları

Balat sokakları tarihi evleri ve rengarenk evleri ile İstanbul ‘da fotoğraf çekilecek yerler arasında en başta geliyor. Söylemeden geçmeyelim en çok fotoğrafçı kursuda burada. Fotoğrafçılık İstanbul’da Balat sokaklarında başlıyor.

Aziz Antuan Kilisesi

İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Aziz Antuan Kilisesi size farklı bir şehirdeymişsiniz hissi uyandıracak. Bizans İmparatorluğundan bu yana var olan bu eşsiz eseri kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

“Aradığın Bilet Burada!”

www.biletara.com