2020’den 2021’e Seyahat

maskeli-kadın-ve-erkek-biletara

Seyahat Denilince…

kapadokya-seyahat

2020’den 2021’e Seyahat. Özellikle 2020 hepimiz için oldukça zorlu bir yıl oldu. Hem kendimizi hem sevdiklerimiz olabildiğince covid-19 virüsünden korumaya çalıştık. Ancak sadece bununla kalmayıp bir çok alışkanlıklarımızdan da vazgeçmek veya değiştirmek zorunda kaldık.

Bazılarımız okullarımızdan uzak kaldı hayatımıza online eğitim girdi. Bazılarımız artık uzaktan çalışmaya başladı. En basitinden alışveriş alışkanlıklarımız bile değişti. Kapımıza kadar istediğimiz her şey artık bir kaç tıklama ile geliyor. Ancak bizim bugün bahsetmek istediğimiz 2020’den 2021’e değişen seyahat alışkanlıklarımız.

Seyahat denilince aklımıza gelenlerden tutun, seyahat heyecanımıza kadar her şey 2020 ve 2021 yıllarında oldukça değişti.

maskeli-kadın-ve-erkek-biletara

Neler Değişti?

Yolculuk Şeklimiz. Seyahat etmekte ilk değişen, yolculuk şeklimiz. Otobüs, uçak yada feribot gibi toplu ulaşım araçlarından insanlar oldukça uzaklaştı. Bundan sebeptir ki pandemiden etkilenen bir çok sektör gibi ulaşım sektörü de pandeminin getirdiği olumsuzluklardan nasibini aldı. İnsanlar mümkün olduğunca uzun yolculuk yapmamaya veya özel araçla yola çıkmayı tercih ettiler.

Hazırlıklarımız. Valizimizi veya çantamızı hazırlarken kıyafetten önce çantamıza ilk eklediğimiz yedekli maskeler ve dezenfektanlar oldu. Otobüs ve uçak firmaları da bu konuda hassasiyeti gösterip kişiye özel pandemi hijyen seti hazırladılar hatırlarsanız.

İzin Belgeleri. En kafa karıştıran ve en çok araştırılan bir süreçti izin belgeleri. 2021 Nisan ayındayız bu durum hala böyle. Şehirler arası yolculuk ederken seyahat izin belgesi olmadan yola çıkamıyoruz. Ancak şuan ki düzenleme de özel aracı ile seyahat etmek isteyenlerin özel izin belgeleri olması gerekirken toplu ulaşım araçlarını kullanacak olan kişilerin biletlerini göstermeleri yolculuk etmeleri için yeterli.

Google Aramalarımız. Yola çıkmadan önce çoğumuz aklımıza takılan sorular için Google’da arama yapmışızdır. Gideceğimiz adres, araba yolculuğu için gerekli malzemeler, gittiğimiz şehri keşfetmek için gezi rehberi vs. Ancak bu aramalarda 2020-2021 arası oldukça değişti. Google verilerine göre ile ilgili seyahat aramalarımız şöyle:

  • Seyahat İzin Belgesi
  • Seyahat Yasağı
  • Seyahat Kısıtlamaları
  • Seyahat İzin Belgesi 65 Yaş Üstü

Toplu ulaşım ile alakalı değişen kuralları veya haberleri sayfamızın duyurular kısmından takip edebilirsiniz.

Pandemiden önce ise Google aramalarımız genellikle dünya turu, uzun yolculuk, gezi rehberi, araba yolcuğu ve seyahat etmek üzerine. En kısa sürede bu zorlu ve yıpratıcı günleri arkamızda bırakacağımız, keyifle yolculuklara çıkabileceğimiz günlerin gelmesini diliyoruz. Yolun sonu bir sahil kasabasına, yeşilin 50 tonunu içeren bir manzaraya veya sevdiklerimize çıktığı güzel günlere.

www.biletara.com