2021 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor? Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

istanbul-universitesi

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen üniversite sınavı sonrası, üniversite sınav sonuçlar için geri sayım devam ediyor. Bu heyecanlı bekleyiş 4 Ağustos 2021 tarihinde ÖSYM’nin üniversite sınav sonuçlarını açıklaması ile son buluyor. Yakında açıklanan sonuçlarla devam edecek süreç tercih süreci olacak. Ancak sınav sonuçlarından sonra akıllarda beliren bir soru var o da, “Üniversite Kayıtları Ne Zaman?” sorusu. 2021 Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? İşte detaylar…

Büyük bekleyişin son günlerine gelmiş bulunmaktayız. Sınava girenlerin gözleri Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) çevrili durumda. Hem öğrencilerin hem de velilerin merakla bekledikleri sınav sonuçları 4 Ağustos 2021 tarihinde belli oluyor ve ardından hemen tercih ve kayıt işlemleri başlıyor.

2021 Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

universite-kayitlari-ne-zaman

Üniversiteli olacakları günü bekleyen gençleri son aşmalarına yaklaştığı bu günlerde üniversite kayıtların başlama tarihlerini ÖSYM şöyle açıkladı;

  •  31 Ağustos ile 5 Eylül arasında elektronik kayıt işlemleri gerçekleştirilecek.
  • YKS sonuçlarına göre adayların kayıt işlemleri 1-7 Eylül arasında yapılacak.

Kendi yaşadığı şehirde veya yaşadığı şehirden uzakta üniversiteye gitmeye hak kazanan birçok öğrenci olacaktır. Ön inceleme olarak şehirler hakkında bilgi almak isterseniz Şehir Rehberi kategorisini inceleyin deriz.

Hem gezelim hem de yiyelim diyenlerdenseniz Yöresel Lezzetler kategorimizden hangi şehirde ne yenir önceden fikir edinin isteriz.

Ancak iş yolculuğa gelince hem heyecan hem de üzüntülü anlar sizi bekleyecek. Alıştığınız şehirden ve çevrenizden uzaklaşmak sizi üzse de yeni keşfedeceğiniz bir şehir, yeni arkadaşlıklar ve meslek hayatı sizi bekliyor. Bu başlangıcı bizim aracılığımız ile yaşamanızı çok isteriz. Tek tıklama ile biletara.com ‘a giriş yapabilir ve 3 adımda en uygun ve en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Hayat sizin gibi parlak gençlere hep güzel kapılar açsın. Siz en iyisine layıksınız!

“Aradığın Bilet Burada!”

www.biletara.com